B.LUES

Motto: Zkoušet se nebude a začínám já

Hudební skupina B.LUES je známá nejen pražskému publiku vlastním
pojetím známých skladeb od interpretů jako jsou např. Pink Floyd, Tom
Petty, Dire Straits, Alanis Morissette, Pink a další. Nejedná se tedy vysloveně o Cover kapelu. Písničky znějí pokaždé trochu jinak. Jde hlavně o skvělé písničky a radost z hudby, kterou si užívá kapela i posluchači.
Muzikanti pocházejí z různých hudebních formací (Lucie, Toyen, Všichni Svatí, Petr Muk Band, Burma Jones) a na svých vystoupeních se pravidelně doplňují o hosty z branže. V minulosti např. Petr Muk, fenomenální kytarista Norbi Kovács, vynikající saxofonistka Květa Teturová, (Felix Slováček band), perkusista MUDr. Imran Zangi ale i např. Bára Basiková,
Vilém Čok, Blanka Šrůmová a další.
Pro veřejnost vystupuje kapela na festivalech i v klubech, v Praze např. v Malostranské Besedě. Známé jsou její vánoční koncerty pro stovky fanoušků konané v Lucerna Music Baru, Retro Music Hall či Paláci Akropolis. Na posledním vánočním koncertu jako host vystoupila americko-švýcarská zpěvačka Celeste Buckingham.
Kapela hraje ale i na různých firemních akcích či soukromých večírcích.
Název B.LUES (čti bé lues) má rovněž význam medicínský, díky třem lékařům, kteří v kapele působí. Dominantní jsou logicky akce lékařské, které např. pro rok 2019 zahrnují mj. i plánovaná vystoupení na lékařských kongresech na Slovensku či v Rakousku.

Kontakt:
pavel.hronek@me.com
602 362 741
www.b.lues.cz
Facebook: B.LUES, B.LUES-fun club

zpět