Jamie Marshall trio

 

www.jamiemarshall.com 
youtube.com/channel/UCtz8jdzYjLQMqNp9v8ApQ0w

Než se Jamie před dvěma lety přestěhoval do Prahy, byl více než dvacet let součástí londýnské hudební scény. Hrál v místech tak různých jako Královská slavnostní síň, v klubu Marquee, v klubu Twelve Bar, ale například také v Londýnském Dopravním muzeu.

Objevil se v britských celostátních radio stanicích (na BBC Radiu 1, Radiu 2 a Radiu 5)
a také v televizi (BBC 1, BBC 2, Channel 4 a Sky TV). Na regionální úrovni hrál zive ve vysíláních na BBC GLR, BBC Three Countries Radio, BBC Radio Wales, BBC Radio Bristol a BBC Radio North East a na nezávislých stanicích Capital Radio a Jazz FM.

Živě hrál Jamie s takovými hvězdami, jako jsou Don McLean, 2008 držitel Oscara Glen Hansard, The Blues Band, Paul Young and Los Pacaminos, s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tilbrookem a britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. Jeho celostátní turné s McLeanem završili Jamie a jeho kapela nahrávkou speciální verze hitu “American Pie” ve studiu EMI, Abbey Road Studios, kterou pak zahráli živě v televizi BBC v pořadu Nejlepších deseti popových písní.

V České republice se pravidelně objevuje na mnoha festivalech, včetně festivalu v Telči,
a spolupracuje s osobnostmi jako Vlasta Rédl, Slávek Janousek a Vera Martinová.

Jamie Marshall trio je pražská multižánrová hudební skupina s bluesovými kořeny kolem anglického písničkáře, zpěváka a vynikajícího kytaristy Jamieho Marshalla s bohatým autorským i převzatým repertoárem a výrazným aranžérským potenciálem. Jamieho doprovázejí zkušení muzikanti s bohatou hudební minulostí, kteří jsou výraznými personami Tarasem Voloshchuk a Martin Petrásek. Kapela může posluchačům nabídnout nevšední zážitek především díky charismatickému a osobitému zpěvu Jamieho, výborné instrumentaci a spontánnímu projevu muzikantů.